8 Temmuz 2009 Çarşamba

Uygur Türkleri Katlediliyor!
Uygur Türkleri, Çinliler tarafından katlediliyor. Evet bunun başka bir tanımı yok, bu tam anlamıyla bir katliam. Filistinde Araplara yapılanları katliam olarak nitelendirenler, Türk katliamı karşısında suskunlar nedense. Şu bağlantıdaki görüntü, katliamın hangi boyutlara ulaştığının bir göstergesi olarak yeterli. Hepimizin elimizden geldiğince bu katliama tepki göstermemiz gerekiyor. Gerek sokaklara dökülerek, internet yoluyla, elimizden gelen şekilde herşeyin farkında olduğumuzu göstermemiz gerekiyor.
Bu bağlantıdaki yazıyı bir okuyun.Olayların başlangıç noktası olarak bir oyuncak fabrikasında zorla çalıştırılan Uygur Türklerinin içerisindeki yaşları küçük Uygur kızlarına, çinlilerin sarkıntılık yapması üzerine başlıyor. Çinlilerin bu terbiyesizliklerine karşılık Uygur gençleri araya giriyor. Bunun üzerine de çinliler Uygurların yatakhaneleri basıp 30 Uygur Türkünü öldürüp 80 Türkü de yaralıyor. Uygur Türkleri tutuklanırken çinlilere dokunulmuyor. Bunu protesto etmek isteyen 20 bin kişi Halk meydanında toplanıyor polis yetersiz kalıyor ve ordu devreye girip katliama başlıyor. Şu anda Uygur bölgesi tamamiyle dış dünyayla bağlantıları koparılmış durumdu. Bölgede elektrikler kesik, internet çalışmıyor. Çinliler yaptıkları katliamı dünyadan gizlemeye çabalıyor. Çin kaynaklarına göre bölgede 156 ölü, 828 yaralı var. Fakat Doğu Türkistanlılar ölü sayısının 500 olduğunu söylüyor.

Bu katliama sessiz kalmayalım. Elimizden geleni ortaya koyalım. Bizim kandaşlarımız öldürülüyor. Buna sessiz kalmak demek, kendi kanına, atasına küfretmek demektir.